Krok po kroku
- Okres legalizacji dla wodomierza głównego, którego właścicielem jest Przedsiębiorstwo. W tym przypadku, Usługobiorca nie musi ustalać okresu legalizacji, ponieważ to my go pilnujemy i we własnym zakresie wymieniamy wodomierz gdy zajdzie taka potrzeba.
- Okres legalizacji dla wodomierza, nie będącego głównym, którego właścicielem jest Usługobiorca, jak np.:
- Jak sprawdzić okres legalizacji swojego wodomierza:
- każdy wodomierz ma podaną datę od której okres legalizacji trwa 5 lat,
- informacja na temat okresu legalizacji dostępna na e-BOK 24h/ dobę,
- kontaktując się z nami w dowolny sposób (e-mailem lub telefonicznie),
- każdy Usługobiorca może się do nas zgłosić po zawieszkę z wpisanym okresem legalizacji do samodzielnego montażu na swoim wodomierzu.
- Dla wodomierzy, nie będących głównymi, których właścicielami nie jest Przedsiębiorstwo, prowadzimy powszechną akcję informacyjną, przypominającą o sprawdzaniu okresu legalizacji swoich wodomierzy zamieszczając przypominający komunikat na fakturach. Właściciel wodomierza samodzielnie podejmuje decyzję, czy chce dalej korzystać ze swojego wodomierza i wówczas, jego obowiązkiem jest zadbanie, aby wymienić wodomierz przed końcem lub zaraz po jego okresie legalizacji. Informacja na ten temat jest również przez nas publikowana na stronie www.
Dokumenty powiązane
- Ustawa z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków
- Ustawa z dnia 11 maja 2001 r. Prawo o miarach
- Regulamin dostarczania wody i odprowadzania ścieków na terenie Komunalnego Związku Gmin Dolina Redy i Chylonki
- Ogólne warunki umowy o zaopatrzenie w wodę lub odprowadzanie ścieków
- Ogólne zasady montażu dodatkowego wodomierza ustalającego ilość bezpowrotnie zużytej wody
- Projektanci i wykonawcy na terenie działania PEWIK
Opłaty
Nie pobieramy opłat za obsługę Twoich wniosków ani przekazywanie danych na temat okresu ważności legalizacja wodomierzaLegalizacja wodomierzaDefinicja
Czynność kontrolna przeprowadzana w punktach wyznaczonych przez Prezesa Głównego Urzędu Miar mająca na celu potwierdzenie poprawności działania wodomierza. O aktualnej legalizacji świadczy cecha legalizacyjna w formie naklejki, wypalonego symbolu lub oznaczenia umieszczonego na plombie. Legalizacja jest ważna przez 5 lat jednak może ona stracić ważność wcześniej w sytuacji uszkodzenia cech legalizacyjnych, uszkodzeniu wodomierza lub gdy legalizowane urządzenie przestanie spełniać obowiązujące wymagania prawne..
Uwagi
- Cała procedura począwszy od zakupu- po montaż wodomierza, który nie jest wodomierzem głównym, jest przeprowadzana przez Usługobiorcę. Przedsiębiorstwo nie pośredniczy w żaden sposób w ww. działaniach a jedynie na samym końcu, na wyraźny wniosek właściciela wodomierza dokonuje bezpłatnej weryfikacji poprawności jego montażu i założenia plomby.
- Wodomierze ogrodowe po okresie ich okresie legalizacji nie są widoczne w e-BOK.